Lahit odaları Ve Anlamı

Bu konu Uğur Kulaç tarafından 2 sene önce açıldı, 4858 kere okundu ve 2 Cevap verildi.
Uğur Kulaç
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 123
Yanıt Sayısı: 31
2 sene önce

Lahit odaları:

    Lahit odaları Ve Anlamı Lahitler zenginler krallar komutan ve yöneticiler için yapılmış mezarlardır. Büyük bir blok mermer’e yapılır. Dikdörtgen şeklinde kesilen taşın içi oyulur ve etrafına savaş veya herhangi bir olayın oluşu betimlenir. Ağırlıkları 20 ton civarında gelir. Üstleri ayrı bir taştan yapılmış kapak ile kapatılır. Etrafındaki betimleme deki sahnelerde kullanılan figürler dışarıya çıkıntılı şekilde müthiş bir oyma işçiliği ile yapılmışlardır. Bu lahitler Tümülüslerin veya yer altı oda mezarların ın içinde yapılır veya mezar yapılırken içeriye alınan blok işlenir. Lahit odaları derindedir. Lahit odaların ın bulunduğu yerde malzeme odası da bulunur ve iki oda bir birinden bağımsız yapılır. Girişleri tünel şeklinde ve içleri doludur. Toprak içi lahitlerin etrafı kum ile yalıtılmıştır. Lahitlerin içinde işe yarar bir malzeme çıkmaz. Bunların alımı ve satımı suçtur.

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 (3 Oy, Ortalaması: 5,00 Verilen 5)
Oy Vermeniz İçin Lütfen Üye Olun.
Loading...
İşaret Bilgisiz Define Dedektörsüz Bulunmaz...!
Bio İnfograph
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 27
2 sene önce
Gayet aydınlatıcı bir anlatım Teşekkürler
Dağcı
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 5
Yanıt Sayısı: 26
2 sene önce
Ne anladığını çok merak ediyorum. Lahite ulaşmanın yolu lazım bize. Lahite has bir işaret varmı veya lahiti ele veren en önemli unsur nedir bu lazım.
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
Reklam
Abone Olun Güncel Kalın.

  • 1349 Kayıtlı Üye
  • 453 Konu
  • 457 Cevap
  • Son Üye Recep.poyraz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • SÜPER MODERATÖR (2)
  • MODERATÖR (1)