Kale İşaretinin Çözümü

Bu konu Uğur Kulaç tarafından 2 sene önce açıldı, 886 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
Uğur Kulaç
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 106
Yanıt Sayısı: 31
2 sene önce

Kaleler :

            Kaleler devletlerin krallıkların topraklarını savunmak için sarp kayalıklar üzerine yaptıkları yüksek duvarlar ile çevrili korunaklı binalardır. Kaleler yaşam kalesi, savunma kalesi, gözetleme kalesi diye farklı amaçlar için yapılmış binalardır. Kalelerin yapılış amacına göre kapladığı alan ve içindeki mimari değişkenlik gösterir. Bazılarında yüzlerce insan yaşayabilirken bazılarında onlarca kişi bulunmakta idi. Yaşam kalelerinde halk kale etrafındaki arazide yaşar ve o araziyi kullanır savaş veya tehlike anında kaleye çekilirdi. Bu kalelerde insanların uzun süre barınmasını sağlayan yaşam malzemeleri mutlak bulundurulurdu. Savunma kalelerinde ise deneyimli askerler istihdam edilir ve düşmanı ilk onlar karşılardı. Kale içinde saklanan hazinelerin olduğu bilinmektedir. Kale içlerindeki bu mahzenler gizli geçitler ile girilen yerlerdir. Kat kat olabilen bu yapı kalenin dışına da gizli geçitler ile çıkılır.

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 (3 Oy, Ortalaması: 5,00 Verilen 5)
Oy Vermeniz İçin Lütfen Üye Olun.
Loading...
İşaret Bilgisiz Define Dedektörsüz Bulunmaz...!
Clark Brayn
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 3
2 sene önce
bölgenizdeki kalelerin geçmişini araştırın arkadaşlar düzenli olarak terk edilmiş olan kalelerde zaman kaybetmeyin ne var ne yok toplayıp gitmişlerdie fakat doğal afet sonucu yıkılmış kaleler varsa üzerine düşmenizde fayda var
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
Reklam
Abone Olun Güncel Kalın.

  • 1324 Kayıtlı Üye
  • 435 Konu
  • 457 Cevap
  • Son Üye Suleymanstrr
Forumda Kimler Online (Şu anda 2 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • SÜPER MODERATÖR (2)
  • MODERATÖR (1)